Preskoči na glavni sadržaj

Ужички гимназијалци програмом обележили Колубарску битку

Ужички гимназијалци програмом обележили Колубарску битку

Ученици Ужичке гимназије већ неколико година са професорком историје Снежаном Недељковић обележавају сећање на победу српске војске у Колубарској бици у Првом светском рату.

И ове године приредили су програм обележавање Колубарске битке испред споменика 1300 каплара.

Колубарска битка је започела 16. новембра, али је њен пресудни део трајао од 3-5. децембра, да би 15. децембра Србија била без иједног непријатељског војника на својој територији.

У кратком представљању ученици су одали почаст припадницима Скопског ђачког батаљона, познатог као 1300 каплара, међу којима је било и 17 ужичких ђака. Наведена су имена тих знаменитих Ужичана, шта су преживели, а после рата неки од њих постали књижевници, инжењери, дипломате, писци, учитељи, трговци.

Помену су присуствовали и цвеће положили удружења Ужичана која негују традицију и то Друштво српских домаћина, Удружење потомака ратника "Мајор Коста Тодоровић", Друштво историчара, као и ученици ОШ "Стари град".

Присутнима су се обратили др Страин Шуљагић, председник Друштва домаћина, Снежана Недељковић, председница Друштва историчара Ужица и Весна Лучић, председница Градске организације потомака ратника 1804-1918 “Мајор Коста Тодоровић”.

После програма обележавања присутни су запалили свеће у цркви Светог Ђорђа.

Povezane vesti

IT agencija za ozbiljan rast

Roster Soft gradi digitalne sisteme

Web portali, CMS rešenja, aplikacije, automatizacija, dizajn, hosting i tehnička podrška za firme koje žele brz i stabilan online nastup.

ProgramiranjeWeb dizajnCMSAutomatizacijaHosting
roster.rs 064 478 8150
Diskusija

Komentari 0

Budite jasni, pristojni i držite se teme vesti.

Pridružite se razgovoru

Prijavite se ili napravite besplatan pretplatnički nalog da biste komentarisali vest.

Prijavi se Registruj se

Učitavanje komentara...