Preskoči na glavni sadržaj

“Да дођу деца, да оду људи”

“Да дођу деца, да оду људи”

Матуранти Ужичке гимназије којима су се од данас прикључили и ученици друге и треће године у обустави наставе, данас су петнаестоминутном тишином од 11,52 до 12,07, одали пошту страдалима у трагедији у Новом Саду.

Матуранти који су у тишини стајали са својим професорима испред Гимназије носили транспаренте на којима је писало “Да дођу деца, да оду људи”, “Ужичка је устала”, “Знамо зашто смо овде”, “Можда је ово обећана земља, али ми нисмо гуске у магли”, “Сви смо ми људи, али покажи да си човек”…

Поред ђака у немој тишини стајали су и Ужичани који су се у пролазу затекли на Тргу Светог Саве.

Девојка четврте године Ужичке гимназије каже да су у блокади зато што желе да појачају притисак на институције.

- Одлучили смо као средњошколци да подржимо студенте И њихове захтеве, јер имамо заједнички циљ, а он је да институције почну да раде свој посао како треба и да живимо у нормалној држави. Немамо никакве нереалне захтеве, не тражимо ништа “вау”, желимо само да живимо у нормалној држави у којој постоји правда И слобода – рекла је ученица Гимназије која жели да студира дипломатију.

Њен друг из школе наводи да је “кључна трагедија када је 15 људи погинуло и овим чином желе да одрже сећање на њих”.

- Али не само да чувамо сећање на њих, него неко ко је у фази образовања да не дозволимо да се то икад више понови и да институције које су заказале почну да раде свој посао, а одговорни казне – речи су овогј младића који понавља “оваква трагедија не сме ово више никада да се понови и то су главни мотиви свих блокада”.

- Порука наше школе јесте “Да дођу деца, и оду људи” и то је и порука нашег протеста. Из овога ћемо заиста изаћи као људи и наш мотив је оправдан – навела је једна матуранткиња.

Матуранти су од јуче у блокади наставе и сутра ће у наведено време застати на 15 минута и тишином одати почаст настрадалима.

Како су нам рекли они долазе у Гимназију и налазе се у својим су учионицама само нема наставе, а одлуке доноси Ђачки парламент. Ту су и дежурни професори чија подршка није изостала, као ни редовна прозивку ученика. Настава је ове недеље била скраћена на 30 минута уз блокаду од јуче од стране матураната, а за сутра је најављен и штрајк просветних радника.

Povezane vesti

IT agencija za ozbiljan rast

Roster Soft gradi digitalne sisteme

Web portali, CMS rešenja, aplikacije, automatizacija, dizajn, hosting i tehnička podrška za firme koje žele brz i stabilan online nastup.

ProgramiranjeWeb dizajnCMSAutomatizacijaHosting
roster.rs 064 478 8150
Diskusija

Komentari 0

Budite jasni, pristojni i držite se teme vesti.

Pridružite se razgovoru

Prijavite se ili napravite besplatan pretplatnički nalog da biste komentarisali vest.

Prijavi se Registruj se

Učitavanje komentara...