Nova sezona Srpske lige Zapad počinje u petak, 14. avgusta, a GFK Sloboda će na stadionu „Radomir Antić“ od 20 časova dočekati novajliju u ligi, ekipu Đerdapa iz Golupca.
Pred početak prvenstva u klubu ističu da je pripremni period protekao prema planu. Trener Radmilo Azanjac zadovoljan je radom ekipe, a posebno činjenicom da je najveći deo prošlosezonskog sastava ostao na okupu.
„Kostur ekipe ostao je nepromenjen. Nadgradili smo neke stvari i još radimo na detaljima. Prostora ima da ekipa raste i smatram da idemo u dobrom pravcu“, rekao je Azanjac.
Iskusni prvotimac Mihajlo Jovanović navodi da je oko 80 odsto ekipe ostalo na okupu, dok su odlasci nadoknađeni pojačanjima. Prema njegovoj oceni, ekipa je tokom priprema napredovala i taktički i fizički.
Ipak, Sloboda sezonu počinje uz organizacione izazove. Klub trenutno nema predsednika ni upravu, ali direktor Dobrivoje Turudić kaže da su obaveze iz prethodne sezone izmirene i da je učinjeno sve kako se problemi van terena ne bi odrazili na ekipu.
Azanjac očekuje težak duel sa Đerdapom, ali veruje da Sloboda uz pristup sa pripremnih utakmica može do pozitivnog rezultata.
U klubu pozivaju navijače da u što većem broju dođu na stadion i podrže ekipu na startu nove prvenstvene trke.





Učitavanje komentara...