Новогодишњи празници на Златибору протекли су у знаку изузетне посећености, богатог програма и незаборавног провода за све генерације. Ова планинска дестинација још једном је потврдила статус најпосећеније српске планине и једног од најатрактивнијих туристичких центара у земљи.
Током празничних дана Златибор је дневно бележио око 100.000 посетилаца, а снажан почетак 2026. године најављује наставак одличних резултата и у наредном периоду. Туристи су уживали у разноврсним садржајима – од концерата регионалних музичких звезда на Краљевом тргу, до богатих музичких програма у ресторанима и хотелима, али и у обиласку бројних златиборских атракција.
Новогодишњу и празничну атмосферу додатно употпуњује фестивал „Златиборска божићна бајка“, који се свакодневно, од 17 часова, одржава на празничној бини на Краљевом тргу и траје до 31. јануара 2026. године. Током фестивала посетиоци могу уживати у програму зимског биоскопа, едукативним радионицама и садржајима за најмлађе, бројним представама, као и богатом музичком програму локалних бендова.
Уочи Божића, на Бадње вече 6. јануара, широм Златибора биће организовано традиционално паљење бадњака. Празнично вечерње са налагањем бадњака у храму Преображења Господњег на Златибору почиње у 16 часова, док се у исто време бадњаци ложе и код цркве Свете Тројице у Гостиљу и испред цркве у Алином Потоку. Вечерња служба у цркви у Сирогојну почиње у 16.30, а паљење бадњака у 17 часова. Паљење бадњака испред цркава у Доброселици и Чајетини заказано је за 18 часова, у Кривој Реци у 21 час, док ће у цркви у Мачкату обред почети у 22 часа.





Učitavanje komentara...