У среду, 10. септембра, с почетком у 19 часова, у Културном де-центру Рефлектор у Горјанима биће одржан програм „Уметник у првом лицу“, који публици доноси искрене и непосредне разговоре са уметницима – из прве руке. Гошћа вечери биће ликовна уметница Миљана Николић, а улаз на догађај је слободан.
Из Рефлектора поручују да је циљ програма да се уметност представи кроз аутентичне приче самих стваралаца – о њиховим почецима, изазовима, унутрашњим покретачима и стваралачком процесу.
Миљана Николић (1992) завршила је мастер студије на Академији уметности у Новом Саду (2024), а основне студије примењеног сликарства на Факултету примењених уметности у Београду (2017). Чланица је УЛУС-а и СУЛУВ-а, и иза себе има низ самосталних и колективних изложби, као и значајан рад на монументалним мозаицима у Србији и иностранству.
Њени радови су до сада представљени у Београду, Новом Саду, Инђији, Требињу, али и у Дизелдорфу, Подгорици и манастиру Острог.
Програм „Уметник у првом лицу“ идеална је прилика за све љубитеље савремене уметности да изблиза упознају стваралаштво Миљане Николић, али и да чују инспиративну причу уметнице чији је рад дубоко укорењен у цртежу, тишини и симболици простора.





Učitavanje komentara...