Preskoči na glavni sadržaj

Севојно: Реконструкција магистралног цевовода у марту

Севојно: Реконструкција магистралног цевовода у марту

У Севојну је најављен почетак радова на реконструкцији магистралног водоводног цевовода у дужини од  близу два километра за који је расписан тендер. Завршетак градње очекује средином лета, а док трају радови Севојничанима неће бити угрожено водоснабдевање, јер ће воду имати са старог цевовода.

Градоначелница Ужица др Јелена Раковић Радивојевић најавила је у наредних пет месеци низ активности власти у решавању вишедеценијских проблема Севојничана и великог броја привредника уз податак да су за овај пројекат "Водовод" и Град Ужице издвојили близу 90 милиона динара.

- Поред тога тога што ће Севојничани решити проблем водоснабдевања следи и реализација низа пројекта:  реконструкцију здравствене амбуланте и наставак даљих радова на   асфалтирању улица у самом центру Севојна  као и асфалтирање путних праваца на периферији Севојна, унапређење културних и забавних садржаја.кроз рад установа културе и реализација програма у Градској општини Севојно – навела је градоначелница Ужица.

На новинарско питање о изостанку средстава Канцеларије за јавна улагања градоначелница је рекла да је ужички "Водовод" пре две године предао пројектно-техничку документацију за реконструкцију севојничког цевовода, али да локална самоуправа није више имала времена да чека  и донета је одлука "Водовод" и Град сами крену у реализацију пројекта.

Директор ужичког "Водовода" Душко Љујић навео је да је магистрални цевовод промера "фи" 450 више од 15 пута у последње три године остављао Севојничане без воде.

-Санација кварова на цевоводу захтевала искључење воде у целом Севојну и проблем је био велики. Имали смо одобрење и требало је да се ради пројекат у 2020. години, али просто због ситуације са короном новац је преусмерен на друге стране. Велики квар пре месец дана на овом цевоводу захтевао је рад у немогућим условима и нисмо могли више да чекамо и одлучили смо да заједно са градом уђемо у реконструкцију – изјавио је директор "Водовода" Душко Љујић. Највећи број кварова на цевоводу догађао се у Улици Браће Чолића.

Он је потврдио да је отварање понуда 8. марта када ће се знати извођач, да се почетак радова очекује у марту и да је рок за извођење радова 90 дана тако да "Водовод" очекује завршетак радова средином лета.

Zorana Mihajlović u poseti Sevojnu 2018. godine
Зорана Михајловић у посети Севојну 2018. године

Реконструкцију магистралног цевовода у Севојну пре четири године најавила је министарка Зорана Михајловић која је рекла да ће бити финансиран средстима из одобреног зајма Европске инвестиционе банке и да ће тендер бити расписан у другој половини 2018. године као и да ће градња пасареле у Севојну омогућити безбедан прелазак деце из Рујевца преко магистрале.

Povezane vesti

IT agencija za ozbiljan rast

Roster Soft gradi digitalne sisteme

Web portali, CMS rešenja, aplikacije, automatizacija, dizajn, hosting i tehnička podrška za firme koje žele brz i stabilan online nastup.

ProgramiranjeWeb dizajnCMSAutomatizacijaHosting
roster.rs 064 478 8150
Diskusija

Komentari 0

Budite jasni, pristojni i držite se teme vesti.

Pridružite se razgovoru

Prijavite se ili napravite besplatan pretplatnički nalog da biste komentarisali vest.

Prijavi se Registruj se

Učitavanje komentara...