После успеха који су постигли на државном турниру "Плазма спортских игара младих" и пласмана на завршницу такмичења у Сплиту, за чланове екипе "Лоб сити" ("Лоб цитy") из Севојна организован је пријем у Градској кући. На досадашњем успеху баскеташима су честитали заменик градоначелнице Рајко Радосављевић, помоћник градоначелнице Аврам Илић, и члан Градског већа Бранко Поповић.

- После више година организоване су у Ужицу Спортске игре младих. Имали смо преко 900 такмичара из наших основних школа, а екипа из Севојна је тада победила на турниру у баскету 3×3. Касније су остварили победу на регионалном такмичењу на Златибору, а затим је државно финале одржано у Чачку, где су јуначком борбом, ја сам то гледао, освојили прво место. Захваљујући тој победи на државном првенству представљаће град Ужице, Градску општину Севојно и државу Србију на завршном такмичењу у Сплиту - подсетио је Илић уз надање да ће ово постати пракса и у наредним годинама.
Тренер екипе "Лоб сити" Младен Туцовић навео је да је поносан на резултате које су постигли дечаци.

- Било је веома напето, једва смо се изборили и на самом крају успели да извучемо позитиван резултат. Гледајући по ономе што смо имали у Чачку, у Сплиту ће бити доста теже и биће и више екипа, већа конкуренција, али надамо се једном од прва три места. Даћемо све од себе - поручио је Туцовић.

Капитен Давид Павловић истиче да све што су постигли сматра великим успехом и оствареним сном. Сада верују и у веће снове.
- Очекујем исту такву енергију и исту такву мотивацију. Биће теже него у Чачку и осталим турнирима, али очекујем успех и обећавам да ћемо се борити - рекао је он.
МВП турнира у Чачку Јован Никитовић, заслужан за победничке бодове, верује да могу доћи до неке од медаља и истакао је да ће се за њих борити на терену као и до сада.

У знак сећања на овај сусрет заменик градоначелнице уручио је екипи кошаркашку лопту.





Učitavanje komentara...