Preskoči na glavni sadržaj
ponedeljak, 17. avgust 2026.Ужице 34°CO namaMarketingImpresumKontakt
Pratite nas:

Одржан први бизнис форум

Одржан први бизнис форум

У Регионалном иновационом старт ап центру у Ужицу, у среду, 18. октобра, одржан је први бизнис форум посвећен промоцији потенцијала Златиборског округа за иновације и развоју иновативних пословних идеја. У раду форума учествовали су Гордана Даниловић Грковић, директорка Научно - технолошког парка Београд, Мирко Пешић директор НТП Чачак, представници Иновационог центра Машинског факултета и Факултета организационих наука Универзитета у Београду, успешни предузетници, представници Златиборског округа, Града Ужица, као и организатора, Регионалне развојне агенције „Златибор“.

Бизнис форум био је прилика за размену идеја, умрежавање и стварање партнерстава која ће дати допринос развоју регије и унапређењу регионалне сарадње. Славко Лукић, директор Регионалне развојне агенције „Златибор“ која управља Регионалним иновационим старт ап центром, рекао је да је у време када су приватни, јавни и цивилни сектор свакодневно изложени међународној утакмици, када су у Србији присутне бројне међународне компаније, а све више ће их бити у процесу уласка Србије у ЕУ и отварању према свету, све већа је потреба локалне и регионалне заједнице да подрже иновације.

- Кључна ствар је како подржати иноваторе као појединце, како подржати институције у дигиталној трансформацији и великим изазовима који се дешавају свакодневно. Сведоци смо да и веома успешне компаније бележе пад зато што се појављују нове са иновативним решењима у истој области производње и не само у производњи, већ и у управљању целим процесом. Управљање променама можда је кључни менаџмент у данашњем управљању свим процесима – рекао је, између осталог, Лукић, наводећи да је посебна тема како подржати младе који су по природи иновативни у приступу и навео пример тима ужичке Техничке школе који је победио на такмичењу за најбољу технолошку иновацију у Србији и сада им следи међународно такмичење.

Према речима Лукића већ две деценије РРА „Златибор“ пружа подршку старт аповима, а у наредном периоду ће уз помоћ Научно-технолошког парка Београд са којим је склопљен уговор, радити на стварању система за подршку иновацијама у свим областима.

Десимир Поповић, начелник Златиборског управног округа, указао је на значај форума који промовише иновације и технолошки развој који су будућност Србије за које Влада последњих година одваја све већа средства, а Златиборски округ према потенцијалима којима располаже може да буде лидер у овој области.

Форум у Ужицу је за Мирка Пешића, директора Научно-технолошког парка Чачак, веома значајан за целу регију западне Србије и Шумадије као и за даље унапређење и проширење сарадње РРА „Златибор“ и НТП Чачак нарочито кроз програме Министарства науке и технолошког развоја и иновација који су актуелни, а који се односе на подршку развоја старт ап центара, односно, иновационе инфраструктуре.

- Старт ап предузетништво и иновације су не само наша будућност, већ и наша садашњост, а то можемо да видимо и кроз резултате који су постигнути у протекле три , четири године у нашој држави кроз одличне старт ап компаније које успешно послују не само у Србији већ и на глобалном нивоу. Међутим, потребно је да и даље учимо, да јачамо наше услуге, да наше способности буду још боље како бисмо могли да пратимо и будемо у тренду са великим иновативним срединама као што је Швајцарска, Израел, Немачка или неке друге земље са којима имамо партнерску сарадњу као држава – рекао је Пешић.

Представник ФОН-а, Иван Тодоровић, подсетио је да овај факултет од почетка подржава ужички Регионални иновациони старт ап центр и наговестио могућности ширења сарадње.

Подршка иновацијама, развоју иновативности и младима, приоритет је Града Ужица, истакао је овом приликом Предраг Гавовић, помоћник градоначелнице Ужица у којем се тренутно увелико ради на томе да се простор бивше касарне уреди како би користио образовању, али и подстицају развоја иновација и иновативности. Према његовим речима, у току је израда пројектне документације за Регионални тренинг центар који ће бити смештен у једном делу касарне, а у наредном периоду се очекује потписивање споразума са Канцеларијом за дуално образовање. Други део касарне планиран је за научно-технолошки парк.

- Останак младих у нашем граду веома су нам важни и њихово образовање, а Ужице као центар Златиборског округа нуди изузетно велике капацитете за развој иновативности и иновација – истакао је Гавовић.

Povezane vesti

IT agencija za ozbiljan rast

Roster Soft gradi digitalne sisteme

Web portali, CMS rešenja, aplikacije, automatizacija, dizajn, hosting i tehnička podrška za firme koje žele brz i stabilan online nastup.

ProgramiranjeWeb dizajnCMSAutomatizacijaHosting
roster.rs 064 478 8150
Diskusija

Komentari 0

Budite jasni, pristojni i držite se teme vesti.

Pridružite se razgovoru

Prijavite se ili napravite besplatan pretplatnički nalog da biste komentarisali vest.

Prijavi se Registruj se

Učitavanje komentara...