Бранкица Тодоровић, професорка ужичке Економске школе добила је награду за допринос регионалној (кохезионој) политици Европске Уније
Међународна организација Јадранско - јонска еурорегија недавно је доделила награду Бранкици Тодоровић, професорки ужичке Економске школе за допринос регионалној (кохезионој) политици Европске Уније. Награду „Градитељ кохезије“ је добило 60 појединаца из 10 различитих држава. Јадранско - јонска еурорегија је међународна организација која је основана 2006. године у Пули на иницијативу регионалних и локалних власти Већа Европе, италијанске регије Молисе и Истарске жупаније. Поред промоције транснационалне и међународне сарадње земаља јадранског и јонског басена, заштите животне средине, културног наслеђа и туризма, удружење подржава чланове за стварање иницијатива у спровођењу кохезионе политике.
Рад професорке Тодоровић „Улога фискалне политике у обезбеђивању сталибилности привредног система“ изабрала је Школа економије и друштвених наука и Центар за пословна и економска истраживања, Универзитета у Карачију, за програм Друге интерационалне конференције: „Развој: Правац и критике“. Аутори су имали могућност да пријаве рад за конференцију на једну од 10 понуђених тема.

Укупно је стигло 325 радова од аутори из целог света од којих је одабрано 100 радова. Највише радова је написано на теме: Економски раст, реформе и иновације (17%) и Тржиште, неравнотежа и моћ (14%), а најмање на теме: Феминистичка и деколонијана перспектива развоја (6%), Литература, визуелни и дигитални свет (5%) и Језик, култура и развој (5%). У оквиру прве теме, у којој је била највећа конкуренција радова, нашао се рад и наше суграђанке, која је била и једина ауторка из Србије. Конференција је одржана крајем марта уживо и на њој ауторка није могла да учествује. Амбасадор Пакистана у Београду, господин Шерјар Акбар Кан је представио на леп начин своју земљу, говорио је о животу и обичајима народа, о Карачију, и позвао професорку да буде гост амбасаде.
Кохезиона политике је главна инвестициона политика ЕУ која треба да омогући стварање нових радних места, побољшање квалитета живота и привредног развоја држава чланица и ЕУ у целини. Политика је базирана на солидарности јер се подршка усмерава на мање развијене регионе и државе чланице ЕУ. Нова кохезиона политика (2021-2027) садржи пет приоритета и то паметна Европа, зелена Европа без угљеника, повезана Европа, социјална Европа и Европа ближа грађанима. Награда „Градитељ кохезије“ омогућиће даљи допринос кохезионој политици путем међународног умрежавања, бројних иницијатива, научних радова и других начина сарадње.





Učitavanje komentara...