Стара црква у Ужицу ове године обележава 300 година постојања. Тим поводом за ученике средњих школа Стара црква организује конкурс за најлепши литерарни и ликовни рад.
Оквирна тема за младе ствараоце је „Стара црква у мом доживљају“. Ученици могу написати причу, есеј, песму.
Ученици могу сами одабрати формат и технику којом ће урадити ликовни рад. Сваки ученик треба да пошаље по један рад, али може упоредо учествовати и на литерарном и на ликовном конкурсу. Позивамо наставнике да са својим ученицима учествују у обележавању овог лепог јубилеја. За најбоље ствараоце припремили смо вредне награде.

Ликовне и литерарне радове треба донети у Стару цркву, сваког дана до 18 часова, са обавезним подацима: име и презиме, разред, школа, име и презиме ментора, контакт телефон.
Рок за предају радова: 30. април 2021.
Будите креативни и стварајте у духу наше лепе православне вере, поручили суи з Старе цркве. Они истичу да желе да Ваше стваралаштво представе на посебан начин, у радости Васкрса, највећег хришћанског празника, а поводом Марковдана, крсне славе наше Старе цркве.





Učitavanje komentara...