Preskoči na glavni sadržaj

Концерт за Богдана

Концерт за Богдана

Ужички бендови Никад спремни, Истурено одељење, Моонданце и Цикломастери ће у суботу, 28. октобра од 21 час наступити у клубу ГКЦ-а концетом за помоћ Богдану који има десет година и болује од Дисенове мишићне дистрофије.

Ста је Дисенова мишићна дистрофија? Дете се роди здраво и тек измедју 3 и 5 године показује симптоме да не може дуго да хода, да се отежано пење у степенице, да трпи константан бол у ногама. Богдан у 6 години добија потврду ове грозне болести.

Како му можемо помоћи? Једини начин је употреба велике дозе кортикостероида, бројних суплемената доступних у иностранству, кинезитерпаије, вежбе, бањска рехабилитација. Због употребе кортикостероида долази до застоја у расту, зато од недавно прима и хормон раста.

Све ово не може зауставити прогресију, може је само донекле ублажити. А онда измедју 10 и 12 године узима способност хода, касније дете више није у стању руке да подигне, сам да једе, да се обуче и умије више није у стању. Болест напада мишице плућа и на крају страда срце јер и оно је мишић. Богдан већ сада користи терапију за срце, користи електрични скутер за дуже деонице.

Деца губе борбу за живот у касним двадесетим. Таква је статистика, али се надамо да ћемо је победити.

Бобо заслужује да живи и заслужује сви срећу света, подједнако као и сва деца!

Улазница за концерт биће добровољни прилог који можете оставити у кутији која ће се налазити на улазу.

Povezane vesti

IT agencija za ozbiljan rast

Roster Soft gradi digitalne sisteme

Web portali, CMS rešenja, aplikacije, automatizacija, dizajn, hosting i tehnička podrška za firme koje žele brz i stabilan online nastup.

ProgramiranjeWeb dizajnCMSAutomatizacijaHosting
roster.rs 064 478 8150
Diskusija

Komentari 0

Budite jasni, pristojni i držite se teme vesti.

Pridružite se razgovoru

Prijavite se ili napravite besplatan pretplatnički nalog da biste komentarisali vest.

Prijavi se Registruj se

Učitavanje komentara...