Победник 31. Скокова са Старог железничког моста у реку Ђетињу, који су одржани на Преображење у Ужицу је Игор Арсенић из Бања Луке.
По одлуци жирија, друго место је припало Евалду Крнићу из Тузи, а треће Дину Бајрићу из Сарајева.

Игору Арсенићу је то, после пет година, друга победа у Ужицу.
„Победнички пехар поново носим у Бања Луку. Ово ми је шесто учешће на скоковима у Ужицу и није било лако, јер је конкуренција била веома јака“, рекао је Игор Арсенић.

И његов отац се такмичио у Ужицу, заједно са Ужичанином Бранком Богићевићем, најуспешнијим скакачем на тој манифестацији.
Прошлогодишњи победник у скоковима у Ужицу Евалд Крнић, каже да је ово била последња скакаоница за ову годину.

"Сада смо дошли буквално најјачи и само су нијансе одлучивале. Јако сам задовољан што сам међу прва три места. Ова скакаона је као шлаг на торту. Арсенић је изванередан скакач. Публика воли све ово и мислим да је ово предивна туристичка атракција", каже другопласирани Евалд.
Трећепласирани је Дино Бајрић и за њега су ово били најбољи скокови у сезони.

"Мислим да су данас баш нијансе одлучиле победника. Прва ласта је заслужено победила. Овде сам од 2008. године и у Ужицу се осећам као у Сарајеву, гостопримљиви људи као код нас", рекао је Бајрић.
На овој традиционалној манифестације је учествовало 18 такмичара из Босне и Херцеговине, Црне Горе и Србије, који су скакали са висине од 16 метара у две серије, а најбољих десет пласирало се у финале.

Прво место као награду добија 60.000 динара, за друго 40.000 и за треће 30.000 динара. Такође, за сваки скок такмичари су добили по 8.000 динара.
Скокове је организовало ЈП Велики парк, уз покровитељство Града и техничку подршку ужичког Црвеног крста.
Фото: Драган Карадаревић



Učitavanje komentara...