Preskoči na glavni sadržaj

И “Јединствена Србија” у власти

И “Јединствена Србија” у власти

Седница на којој ће бити изабрани председник севојничке скупштине и именован секретар најављена је за 2. јун. Владајућа већина у Севојну има 11 одборника, а опозиција осам мандата од укупно 19 места колико их има у новом сазиву

Конститутивна седница Градске општине Севојно заказана је за четвртак, 2. јун ове године. Седницом ће председавати председник Скупштине у претходном мандату Никола Гогић (СПС) који је и најстарији одборник овог сазива севојничке Скупштине. Према његовим речима на дневном реду седнице налази се избор председника Скупштине градске општине и именовање секретара.

-После седнице 2. јуна биће заказана нова на којој ће бити изабран председник Градске општине и чланови Општинског већа. Надам се да ћемо конституисање завршити у наредних петнаест дана – каже Гогић.

Поједине локалне самоуправе су на истој седници изабрале и скупштинске и извршне органе. Наш саговорник каже да је то по њему правно неодрживо.

-На следећој седници бира се председник Скупштине који заказује следећу седницу на којој ће бити изабран председник Градске општине и предлаже чланове Градског већа. Зна се шта је редослед ствари – наводи председавајући севојничке Скупштине.

Он каже да су активности које су обећане бирачима у току што се тиче градње водовода и цела улица Хероја Дејовића је практично раскопана, а трећина цеви постављена. Започета је реконструкција амбуланте на којој су замењени врата и прозори и реконструкција ће бити завршена до краја јуна.

Власт и опозиција

На локалним изборима у Севојну највише гласова добила је коалиција предвођена СНС-ом која је освојила 10 мандата и у којој социјалисти имају два одборничка места. Здрава Србија има четири мандата у севојничком парламенту, Уједињени за Севојно ДС-ССП два и по један “Заветници”, СРС и “Јединствена Србија” која је сходно склопљеном споразуму постала део владајуће већине и која је на локалним изборима што је за многе било изненађење наступила самостално.

Povezane vesti

IT agencija za ozbiljan rast

Roster Soft gradi digitalne sisteme

Web portali, CMS rešenja, aplikacije, automatizacija, dizajn, hosting i tehnička podrška za firme koje žele brz i stabilan online nastup.

ProgramiranjeWeb dizajnCMSAutomatizacijaHosting
roster.rs 064 478 8150
Diskusija

Komentari 0

Budite jasni, pristojni i držite se teme vesti.

Pridružite se razgovoru

Prijavite se ili napravite besplatan pretplatnički nalog da biste komentarisali vest.

Prijavi se Registruj se

Učitavanje komentara...