Preskoči na glavni sadržaj

Градско такмичење екипа прве помоћи у Ужицу

Градско такмичење екипа прве помоћи у Ужицу

Градско такмичење екипа прве помоћи Црвеног крста Ужице одржано је данас на простору испред зграде Уметничке школе. Своје вештине прве помоћи приказали су ученици основних школа, Медицинске школе Ужице и екипе Црвеног крста, које су се у претходним месецима припремале за ово такмичење.

Прво место у категорији подмладака освојила је ОШ "Слободан Секулић", док је екипа Црвеног крста Ужица победила у категорији омладине.

Стручни сарадник Црвеног крста Ужице Данило Старчевић рекао је да су припреме за ово такмичење трајале три месеца.

Деца су долазила код нас у Црвени крст како би учила основне вештине за пружање прве помоћи. Оно што јесте приоритет јесте да деца науче основне вештине пружања прве помоћи – изјавио је Старчевић.

Он је додао да се ово такмичење организује дуги низ година, као и да се данас по први пут бирају два победника.

Један победник биће одабран из омладине, а други из подмлатка. Они ће представљати наш град на међурегионалном такмичењу које ће бити у септембру у Ваљеву. Након тога, уколико се пласирамо, биће и државно такмичење крајем септембра у Београду – објаснио је Старчевић.

На питање новинара каква су очекивања од такмичара, Старчевић је навео да су припреме сваке године темељне.

– Доста инструктора је радило са екипама прве помоћи. Очекивања су пре свега да се пласирамо на државно такмичење и да га ове године освојимо – закључио је Старчевић.

Povezane vesti

IT agencija za ozbiljan rast

Roster Soft gradi digitalne sisteme

Web portali, CMS rešenja, aplikacije, automatizacija, dizajn, hosting i tehnička podrška za firme koje žele brz i stabilan online nastup.

ProgramiranjeWeb dizajnCMSAutomatizacijaHosting
roster.rs 064 478 8150
Diskusija

Komentari 0

Budite jasni, pristojni i držite se teme vesti.

Pridružite se razgovoru

Prijavite se ili napravite besplatan pretplatnički nalog da biste komentarisali vest.

Prijavi se Registruj se

Učitavanje komentara...