ЈКП „Градска топлана“ Ужице поднело је Градском већу захтев за повећање цене услуга од 1. јануара 2026. године за шест одсто, односно за додатних осам динара по метру квадратном. Како је изјавио директор предузећа Бранко Филиповић, захтев је размотрио и усвојио Надзорни одбор, а поскупљење је, каже, последица константног раста цена енергената.

„Сходно Закону о енергетици и у складу са Уредбом Владе Србије о ценама топлотне енергије, поднели смо захтев за поскупљење од шест одсто. У години у којој бележимо сталан раст цена гаса, а слична ситуација је и са мазутом, пелетом и електричном енергијом, уз чињеницу да је грејна сезона почела већ 2. октобра – што никада раније није био случај – били смо приморани да захтев упутимо Градском већу. Надамо се да ће имати разумевања“, рекао је Филиповић.
Он додаје да се ужичка топлана, упркос најављеном повећању, и даље сврстава међу најповољније у региону, захваљујући градским субвенцијама за набавку енергената.
Према његовим речима, предложено поскупљење подигло би месечни рачун за око 400 динара за просечан стан од 50 квадратних метара.





Učitavanje komentara...