Preskoči na glavni sadržaj

Stabilizuje se snabdevanje tehničkom vodom

Stabilizuje se snabdevanje tehničkom vodom

Radovi na sanaciji havarije na magistralnom cevovodu Rzav u Gorobilju su završeni.

Voda je stigla do korisnika vodosistema Rzav u gradu Čačku i opštinama Požega, Arilje, Lučani i Gornji Milanovac.

Tehnička voda je nešto pre ponoći počela da stiže prvim potrošačima u Čačku, a tokom noći i jutra i u ostale, više delove grada.

U prvim satima pritisak je bio slabiji, ali se od jutros stabilizuje i može da varira u zavisnosti od punjenja sistema tokom narednih sati.

Voda je namenjena isključivo za tehničku upotrebu i narednih dana, sve dok Zavod za javno zdravlje u Čačku ne obavi tri uzastopne analize zdravstvene ispravnosti, nakon čega će biti dozvoljena za piće i pripremu hrane.

U Čačku i Gornjem Milanovcu zbog havarije na vodosistemu Rzav proglašena je vanredna situacija, koja je i dalje na snazi.

Vlada Srbije je na vanrednoj sednici odlučila da Republička direkcija za robne rezerve isporuči 330.000 flašica vode za piće od pola litra ugroženom području Čačka.

Povezane vesti

IT agencija za ozbiljan rast

Roster Soft gradi digitalne sisteme

Web portali, CMS rešenja, aplikacije, automatizacija, dizajn, hosting i tehnička podrška za firme koje žele brz i stabilan online nastup.

ProgramiranjeWeb dizajnCMSAutomatizacijaHosting
roster.rs 064 478 8150
Diskusija

Komentari 0

Budite jasni, pristojni i držite se teme vesti.

Pridružite se razgovoru

Prijavite se ili napravite besplatan pretplatnički nalog da biste komentarisali vest.

Prijavi se Registruj se

Učitavanje komentara...