Preskoči na glavni sadržaj
sreda, 5. avgust 2026.Beograd 35°CO namaMarketingImpresumKontakt
Pratite nas:
NAJNOVIJE

Završen art simpozijum „Slikarska duša Istoka“

Izvor:WordPress migracija
Završen art simpozijum „Slikarska duša Istoka“

Deveti Međunarodni art simpozijum „Slikarska duša Istoka“ zatvoren je u subotu, 22. marta u prostorijama Kulturnog centra na Zlatiboru.

Na ovogodišnjem simpozijumu učestvovalo je 18 umetnika iz pet zemalja – Srbija, Gruzija, Azerbejdžan, Rusija i Egipat. Umetnici su tokom boravka na Zlatiboru bili u prilici da upoznaju prirodne lepote i atrakcije Zlatibora. Posetili su Stopića pećinu, Muzej na otvorenom “Staro selo” Sirogojno i Vodopad u Gostilju. Uzivali su u zlatiborskim pejzažima šetnjom do Spomenika, ali i iz druge perspektive, tokom vožnje najdužom panoramskom “Gold gondolom”.

Prema rečima organizatora ovog projekta Đorđa Vukadinovića, simpozijum je bio više nego uspešan ove godine, ali za sledeću godinu, koja će biti i jubilarna godina, jer će ovaj simpozijum po deseti put biti organizovan na Zlatiboru, očekuje se učešće većeg broja umetnika iz više zemalja.

Organizator projekta je SRU „Vukadinović“, a suorganizatori su Turistička organizacija Zlatibor, Opština Čajetina , Omladinsko udruženje “Viogor” i gospodin Rade Filipović.

Diskusija

Komentari 0

Budite jasni, pristojni i držite se teme vesti.

Pridružite se razgovoru

Prijavite se ili napravite besplatan pretplatnički nalog da biste komentarisali vest.

Prijavi se Registruj se

Učitavanje komentara...