Preskoči na glavni sadržaj

"Kad mrtve duše marširaju" kniga Emira Kusturice

"Kad mrtve duše marširaju" kniga Emira Kusturice

Predstavljanje knjige Emira Kusturice "Kad mrtve duše marširaju" održaće se večeras u Kulturnom centru na Zlatiboru. Uz autora, o knjizi će govoriti dr Vladimir Dimitrijević i Branimir Nešić, a početak promocije je u 19 časova.

"Kad mrtve duše marširaju je knjiga koja se čita u dahu, i prepoznaje u svetu oko nas. Njene teme i motivi vidljivi su kada izađete na ulicu, pričate telefonom, gledate televiziju ili lutate bespućima društvenih mreža.

Proslavljeni filmski reditelj piše o mangupima iz Davosa, opasnostima četvrte industrijske revolucije po Srbiju, ratu u Ukrajini i transhumanizmu. Ali šta sve povezuje sve te teme?

Lucidna Kusturičina zapažanja u širokom luku obuhvataju raspon od renesanse do 21. veka, ali uvek sa jednim jedinstvenim ciljem: otkriti ko to slobodnom i uspravnom čoveku radi o glavi i kako pohlepa za svetskih moćnika ruši sve pred sobom dok ne sretne dostojnog protivnika. Ali ko je on danas?"

Povezane vesti

IT agencija za ozbiljan rast

Roster Soft gradi digitalne sisteme

Web portali, CMS rešenja, aplikacije, automatizacija, dizajn, hosting i tehnička podrška za firme koje žele brz i stabilan online nastup.

ProgramiranjeWeb dizajnCMSAutomatizacijaHosting
roster.rs 064 478 8150
Diskusija

Komentari 0

Budite jasni, pristojni i držite se teme vesti.

Pridružite se razgovoru

Prijavite se ili napravite besplatan pretplatnički nalog da biste komentarisali vest.

Prijavi se Registruj se

Učitavanje komentara...