Preskoči na glavni sadržaj

Златибор добио затворену пијацу

0:00 / 0:00
Златибор добио затворену пијацу

Златибор је добио прву затворену пијацу. Нови простор који ће љубитељима домаћих производа током целе године нудити производе са Златибора и околине отворен је у улици Рујанска број 14, преносе Златиборске вести.

Према писању овог медија, идеја за отварање прве затворене златиборске пијаце потекла је од газдинства Филиповић, познатог по производњи меда и домаћих џемова. Након више од 20 година присуства њихових производа на отвореној златиборској пијаци, дошли су на идеју да Златибор добије простор у ком ће током целе године окупљати локалне произвођаче и чувати дух златиборске традиције кроз аутентичне производе, изглед и амбијент, пишу Златиборске вести.

Објекат пијаце, како наводе, пројекат је архитекте Ђорђа Крстића, а током израде коришћени су природни материјали карактеристични за овај крај – дрво и камен, те је на овај начин простор добио аутентичан изглед који се уклапа у златиборски амбијент.

У понуди затворене пијаце налазе се сухомеснати производи, домаће ракије, мед, природни сокови, џемови, свеже воће и поврће, као и грнчарија браће Суњеварић, пише овај медиј. И додаје да сви производи долазе од локалних произвођача и домаћина који негују традицију и аутентичан укус овог краја.

Povezane vesti

IT agencija za ozbiljan rast

Roster Soft gradi digitalne sisteme

Web portali, CMS rešenja, aplikacije, automatizacija, dizajn, hosting i tehnička podrška za firme koje žele brz i stabilan online nastup.

ProgramiranjeWeb dizajnCMSAutomatizacijaHosting
roster.rs 064 478 8150
Diskusija

Komentari 0

Budite jasni, pristojni i držite se teme vesti.

Pridružite se razgovoru

Prijavite se ili napravite besplatan pretplatnički nalog da biste komentarisali vest.

Prijavi se Registruj se

Učitavanje komentara...