Ванредна ситуација проглашена је у месним заједницама Вирово, Церова, Драгојевац, Миросаљци, Трешњевица, Добраче, Бреково, Бјелуша, Висока, Радошево, Северово, Латвица, Богојевићи, Гривска и Радобуђа.
На седници Штаба за ванредне ситуације разматрано је тренутно стање, а према информацијама ЈП „Рзав“, очекује се његово додатно погоршање. ЈКП „Зелен“ припремио је план рестрикција воде, који треба да усвоји Општинско веће, након чега ће распоред бити објављен.
Општина је наручила још седам до осам цистерни са пијаћом водом, а посебна пажња биће посвећена снабдевању школа пред почетак школске године. Цистерне ће бити потребне школама у Крушчици, Гривској, Латвици, Миросаљцима, Трешњевици, Добрачама и, по потреби, Брекову.
Грађани су позвани да обуставе заливање, прање и друге активности које подразумевају велику потрошњу воде. Истовремено, власници сопствених бунара са довољним количинама воде апеловани су да, у складу са могућностима, помогну комшијама којима је вода потребна за пиће и напајање стоке.
На седници је упозорено и на повећану опасност од пожара због високих температура и суше. На подручју Ариља тренутно нема активних пожара, али грађани су позвани да не пале ватру на отвореном и да буду посебно опрезни. Власницима прскалица и других резервоара препоручено је да их, уколико нису у употреби, држе напуњене водом како би могли да помогну у случају пожара.





Učitavanje komentara...