Министарство унутрашњих послова урадило је анализу кршења забране кретања по полицијским управама и то колико грађана на 100.000 становника крши забрану.
Укупан резултат је да у просеку 25 људи на 100.000 грађана крши меру, наводи директор Полиције Владимир Ребић.
"Најбоље стање је у Пријепољу где на 100.000 становника шест људи крши забрану, затим Крагујевац, Сомбор... Најнеповољније је у Новом Пазару где 51 грађанин на 100.000 крши забрану кретања", наводи указује полиције.
Истиче да је било злоупотреба са дозволама за кретање током забране кретања, те је међу њима и један пекар који је, како каже, кренуо на посао са дозволом и успут опљачкао радњу.
Рекао је да су до сада 474 особе старије од 65 година ухваћене у кршењу забране кретања и 2.157 грађана млађих од 65.
"У првих неколико дана било је више кршења, али смо више и толерисали. После смо заузели одлучнији став. У се писала кривична пријава, а у међувремену је постао прекршај за који иде казна од 50-150 хиљада динара. Сви грађани иду у скраћени поступак", наводи директор полиције додајући да је у петак након 17 часова 170 особа прекршило забрану кретања.





Učitavanje komentara...