Preskoči na glavni sadržaj
utorak, 18. avgust 2026.Ужице 16°CO namaMarketingImpresumKontakt
Pratite nas:

Humanitarna prodaja cveća na glavnoj ulici

Humanitarna prodaja cveća na glavnoj ulici

Ulična akcija prodaje cveća „Cvet koji život znači“ 21. put po redu, namenjena Fondu Savetovališta za žene sa invaliditetom obolele od raka dojke “Jefimija“ održava se sutra od 8 do 12 časova u Ulici Dimitrija Tucovića.

Rak dojke je najčešći zloćudni tumor kod žena u Srbiji i prema najnovijim podacima Instituta za javno zdravlje “Dr Milan Jovanović Batut“, 2020. godine je registrovano 4.368 novoobolelih i 1.782 umrlih žena od raka dojke. To znači da na svakih 100.000 oboli oko 65 žena, a umre 21. Po smrtnosti od raka dojke, Srbija se sa Crnom Gorom sada nalazi na prvom mestu u Evropi.

Od kako postoji “Jefimija“, od 2000. godine, u Zlatiborskom okrugu postoji i tendencija pada smrtnosti od raka dojke. Zvanični podaci pokazuju da je 2020. godine smrtnost u okrugu bila za skoro 10% manja u odnosu na prosek za celu Srbiju (45,5%).

Sve je to rezultat naših zajedničkih napora kojima je doprinela i ova ulična akcija. Ona ima za cilj da nas opomene da treba da učinimo sve da bismo ostali zdravi što podrazumeva zdrave stilove života i redovne preventivne kontrole, pogotovu u rizičnim godinama. Akcija je podržana, kao i ranije, podržana od Ministarstva zdravlja Republike Srbije, Zdravstvenog centra i Opšte bonice Užice, gradskih vlasti i lokalnih donatora.

Povezane vesti

IT agencija za ozbiljan rast

Roster Soft gradi digitalne sisteme

Web portali, CMS rešenja, aplikacije, automatizacija, dizajn, hosting i tehnička podrška za firme koje žele brz i stabilan online nastup.

ProgramiranjeWeb dizajnCMSAutomatizacijaHosting
roster.rs 064 478 8150
Diskusija

Komentari 0

Budite jasni, pristojni i držite se teme vesti.

Pridružite se razgovoru

Prijavite se ili napravite besplatan pretplatnički nalog da biste komentarisali vest.

Prijavi se Registruj se

Učitavanje komentara...