Preskoči na glavni sadržaj

Danas je Svetski dan borbe protiv trgovine ljudima: Žrtva može postati svako

0:00 / 0:00
Danas je Svetski dan borbe protiv trgovine ljudima: Žrtva može postati svako

Ujedinjene nacije i Crveni krst Srbije upozoravaju na značaj prevencije i zaštite žrtava

Svetski dan borbe protiv trgovine ljudima obeležava se danas, 30. jula, sa ciljem podizanja svesti o jednom od najtežih oblika kršenja ljudskih prava. Ovaj dan ustanovile su Ujedinjene nacije 2013. godine kako bi podstakle države na jaču saradnju u prevenciji, zaštiti žrtava i borbi protiv trgovine ljudima.

Prema podacima Ujedinjenih nacija, oko 600.000 žena, muškaraca i dece svake godine postanu žrtve trgovine ljudima, najčešće radi seksualne ili radne eksploatacije.

Povodom ovog dana, Crveni krst Srbije upozorio je da trgovina ljudima može pogoditi svakoga, a posebno decu, mlade i druge ranjive grupe. Iz ove organizacije poručuju da su edukacija, informisanje i pravovremeno prepoznavanje rizika ključni za sprečavanje ovog oblika kriminala.

Povezane vesti

IT agencija za ozbiljan rast

Roster Soft gradi digitalne sisteme

Web portali, CMS rešenja, aplikacije, automatizacija, dizajn, hosting i tehnička podrška za firme koje žele brz i stabilan online nastup.

ProgramiranjeWeb dizajnCMSAutomatizacijaHosting
roster.rs 064 478 8150
Diskusija

Komentari 0

Budite jasni, pristojni i držite se teme vesti.

Pridružite se razgovoru

Prijavite se ili napravite besplatan pretplatnički nalog da biste komentarisali vest.

Prijavi se Registruj se

Učitavanje komentara...