Pocetna Sport Uspeh paraskijaša iz Užica

Uspeh paraskijaša iz Užica

1751
0

Na Evropskom kupu Paraski 4 Europe „Poland 2020“, odžanom u Carnoj Gori, članovi Para skijaškog kluba Užica osvojili su dve medalje.

Petar Udovičić osvojio je u zlato u nordijskoj disciplini „cross countru rooki race“ na 900 metara, a Nevena Nešić u slalomu bordera. Oboje su članovi Para skijaškog kluba Užica.

-Petar je prvi srpski parasportista koji je na nekom međunarodnom takmičenju osvojio medalju u nordijskom skijanju. Ova odličja su veliki uspeh s obzriom da je Petru ovo prva godina u skijanju, a Neveni druga. Njih dvoje su bili jedini učesnici iz Srbije – izjavio je za „Blic“ Miloš Zarić, osnivač kluba iz Užica, učesnik i letnje i zimske paraolimpijade i aktuelni svetski i evropski prvak u bacanju koplja.