Pocetna Fudbal Sloboda- Loznica 1:2

Sloboda- Loznica 1:2

667
0

U poslednjoj proveri pred početak prvenstva Zapadno- moravske zone, fudbaleri Slobode su na svom stadionu izgubili od Loznice rezultatom 1:2 (0:2). Strelac za Slobodu bio je Filipović u 46.a za Loznicu Mladenović u 1. i Filipović u 15. minutu.

Gosti su poveli već u prvom minutu. Loptu je iz kornera prihvatio Mladenović i iz neposredne blizine iznenadio golmana Radojičića. Iako je to bio šok za domaće igrače, borbeno su nastavili dalje. Napadali su, imali šanse ali bezuspešno. U 15. minutu srpskoligaš iz Loznice je stigao i do drugog gola. Na centrašut sa leve strane, Komarčević se lepo snašao i smesitio loptu u mrežu. Do kraja prvog poluvremena Sloboda je imala šanse, najpre u 34. minutu Đukić koji je u brzom kontranapadu snažno šutirao ali je golman Vukašinović odlično intervenisao. U 39. minutu i Starčević je mogao da se upiše u listu strelaca ali je golman Loznice i ovog puta bio na visini zadatka.

Jedini pogodak na ovoj utakmici Sloboda je postigla u prvom minutu nastavka. Filipović je tek ušao u igru, na povratnu loptu se lepo namestio i nepogrešivo šutirao u gornji levi golmanog ugao. Da su Ivanović u 58. i Dabić i Mitrović u 79. minutu bili precizniji Sloboda je mogla stići i do izjednačenja.  I Lozničani su propustili svoju šansu u 87. minutu kada je Bogićević snažno šutirao a Radojičić ovog puta bio na mestu.