Pocetna MOSI 2019 Olivera Jevtić stiže u Sokolac, „bitku biju“ i karatisti

Olivera Jevtić stiže u Sokolac, „bitku biju“ i karatisti

181
0

Veliki pažnju u Sokolcu i danas će privući atletska takmičenja a Užičani najviše očekuju od Olivere Jevtić i Milana Mitrovića koji će se u svojim konkurencijama takmičiti na 3 000 m. Olivera trči od 19  h a Milan od 18,40. U ovim trkama od Užičana trčaće još i Milica Žunić kod žena i Petar Božović kod muškaraca.  Imaćemo predstavnicu i u bacanju koplja, kao i štafetu 4×400 m žene.

Da podsetimo i da su juče Užički atletičari osvojili dve medalje, zlatnu Marko Jovičić 400 m, Bojan Stanišić 800 m srebro, dok je Aleksandra Jovanović u tri na 400 m bila peta. Željana Maksimović je u bacanju diska osvojila četvrto mesto, baš kao i Kristina Grujičić u bacanju kugle. Milica Žunić je na 1500 m takođe osvojila četvrto mesto.

Ekipno ekipa Užica je osvojila na 400 m muškarici srebrnu medalju, 800 m muškarci srebnu medalju, disk žene bronzanu medalju, kugla žene četvrto mesto, 400 m žene bronzanu medalju i 1500 m žene četvrto mesto.

Karatisti Užica juče se na 56. MOSI igrama u Sokolcu izborili šest finala i sedam borbi za treće mesto u katama i borbama. Mečevi počinju danas od 17 časova i treba očekivati da će za Užice posle atletičara i karatisti doneti medalje.

Od Užičkih sportista pre podne su se takmičili rukometaši koji su zabeležili i treći poraz, ovog puta su izgubili od Arilja rezultatom 29:24 (14:12). Košarkašice su porazom od Prijepolja sa 27:36, ostale u trci za medalju. One će u subotu od 11 h igrati za treće mesto (još ne znamo protivnika).