Pocetna Košarka Odlučio bolji skok Dinamika

Odlučio bolji skok Dinamika

145
0

U 7. kolu Superlige Srbije košarkaši Slobode su na svom terenu izgubili od ekipe Dinamika rezultatom 81: 82 (16:22, 22:22, 17:19, 26:19).

U listu strelaca za Slobodu upisali su se Crnić 3, Simić 13,Trajković 17, Marić 9, Đorđević 2, Ćubić 5, Krstić 3, Paunović 8, Nikolić 7, Tadić 14, a za Dinamik Veličković 11, Kutlešić 13, Stepanović 12, Đenić 5, Rakićević 5, Ostojić 8, Slijepčević 1 i Šalić 27.

Uprkos lošem početku utakmice i dvocifrenoj prednosti Dinamika, uspeli su mladi košarkaši Slobode da se vrate u igru ali nedostajalo je malo sreće da bi se zabeležila pobeda. Samo 14 sekundi pre kraja Trajković postiže trojku 81:80. Na drugoj strani Užičanin u redovima Dinamika Duško Kutlešić siguran sa linije slobodnih bacanja (81:82), sedam sekundi pre kraja mladi Tadić se nije snašao i gosti iz Beograda po prvi put slave u Velikom parku.

Vladimir Veličković, plejmejker Dinamika posle utakmice čestitao je svojim momcima na pobedi, ali i košarkašima Slobode na odličnoj igri:

-U pripremi za ovu utakmicu znali smo da nas čeka mlada i poletna ekipa Slobode koja se svih 40 minuta bori na terenu bez obzira na rezultat. Mi smo imali i loših i dobrih interval na ovoj utakmici, mogli smo i ranije da prevedem utakmicu kraju ali je na kraju odlučila ta jedna lopta. Ovo je naša treća pobeda u nizu i sada u dobrom raspoloženju očekujemo nastavak Superlige.-

Na drugoj strani plej Slobode Bratislav Paunović je rekao da su u ovoj utakmici popravili loš pristup koji su imali protiv Novog Pazara:

-Pristup igri na prošloj utakmici potiv Pazara je blago rečeno bio katastrofalan, posebno u drugom poluvremenu. Sada je to bilo mnogo bolje, iako smo utakmicu počeli u lošem ritmu. Ekipa Dinamika se odvojila na dvocifrenu prednost ali našom energijom i borbenošću uspeli smo da vratim utakmicu u “egal”. Na našu nesreću ta jedna lopta je ovoga puta otišla na njihovu stranu, i to po ko zna koji put ove sezone. Šta da se radi, sreća se zaslužuje. Nadam se da ćemo u preostalim utakmicama zaslužiti tu sreću i izvojevati još neku pobedu do kraja Superlige.

Trener Dinamika Stevan Mijović je zadovoljno rekao da ovo prvi put da pobede u Velikom parku:

-Bila je ovo dobra utakmica, lepa za oko. Čestitao bih svojim igračima na pobedi i protivniku na fer i korektnoj igri. Vidi se da sa ovim momcima Sloboda ima pravu priču za budućnost. Što se nas tiče ovo nam je jako bitna pobeda koja nam daje motiv da u finišu sezone igramo još bolje. Posle dobre igre u prvom poluvremenu i početkom treće četvtine ušli smo u neki problem, pre svega u odbrani. Ipak na kraju se sve dobro završilo.

Trener Slobode Vladimir Lučić je istakao da nema zamerki na zalaganje svojih igrača:

-Posle lošeg starta vratili smo se u igru, ova deca su donela neku energiju pa smo na poluvreme otišli sa zaostatkom od šet razlike. Dobra energija u drugom poluvremenu ali na žalost Dinamik je na kraju zasluženo slavio. Ne bi bilo nezasluženo i da smo mi pobedili. Stvarno smo želeli pobedu, ali mislim da je ključni razlog poraza večeras deset skokova više Dinamika. Imamo problem sa tim, radimo na tome da nedostatke otklonimo.

U narednom kolu Sloboda se na gostujućem terenu sastaje sa Megom.