Pocetna Košarka Novopazarci naplatili dug

Novopazarci naplatili dug

173
0

U okviru 6 kola Superlige Srbije košarkaši Slobode su na svom terenu izgubili od ekipe Novog Pazara rezultatom 83: 100 (19:25, 18:21, 23:20, 23:34).

U listu strelaca za Slobodu upisali su se Crnić 9, Simić 24, Marić 13, Đorđević 6, Ćubić 11, Krstić 3, Paunović 4, Nikolić 10, Tadić 3, a za Novi Pazar Brunčević 12, Berbakov 2, Numanović 12, Radonjić 22, Hadžifejzović 11, Simeunović 2, Krstić 28, Bulatović 3 i Nešović 8.

Iako su već dva puta u ovoj sezoni Užičani bili bolji protivnik u susretu sa Novopazarcima, posle emotivnog i fizičkog pražnjenja u prošlom kolu protiv beogradskog Partizana, košarkaši Slobode nisu uspeli da se suprostave gostima koji su u Užice doputovali sa čvrstom namerom da Erama ovog puta “uzmu meru”! Jednostavno nije bilo snage da se iznese taj teret.

Poveli su gosti od starta, usledila su dva izjednačenja, da bi u petom minutu utakmice Užičani prvi put poveli sa 10:9. Bilo je to kratkotrajno vođstvo jer su gosti ponovo pruzeli inicijativu, zagospodarili terenom, a Radonjić 48 sekundi pre kraja prve deonice postiže tri poena za vođstvo 19:25. Mladi Đorđević trojom počinje drugu četvrtinu što domaćim košarkašima daje nadu da mogu istrajati. Gosti su im brzo raspršili nade. Predvođeni raspolođenim Radonjićem i Krstićem pre kraj prvog poluvremena stižu do dvocifrene prednosti 35:46 pa mirno odlaze na zasluženi odmor. Treba istaći i statistički podatak da je prvo poluvreme obeležio bolji skok gostujućeg tima, 24 od kojih je 14 zabeleženo u napadu, za razliku od košarkaša Slobode koji su imali samo 14 skokova.

U nastavku susreta Užičani su smogli snage, zaigrali mnogo čvršće u odbrani I borbenije u napadu, što je donelo i povoljan rezultat. Marić asistira raspoloženom Simiću za novo izjednačenje 56:56. Publika prepoznaje trenutak kada je njihovim ljubimcima potrebna podrška, pa se atmosfera u Velikom parku ponovo uzburkala. To nije uplašilo goste koji su dodali gas, pa su sredinom četvrte četvrtine uvećali prednost 62:71 koju su do kraja susreta samo uvećavali. Na kraju su slavili sasvim zasluženu pobedu.

Posle utakmice Asmin Numanović košarkaš Novog Pazara zadovoljno je rekao:

-Ispoštovali smo dogovor iz svlačionice, odigrali dobro i zasluženo pobedili. Ekipi Užica želim sve najbolje u nastaku Superlige.

I trener Oliver Popović je bio zadovoljan:

-Imali smo dobar pristup, kontrolisali smo utakmicu sve vreme i napadački i odbrambeno. Čestitam Slobodi na plasmanu u Superligu i želim im sreću u nastavku.

Vuk Đorđević koji je uz rovitog Crnića i poređenog Trajković u ovu utakmicu ušao nedovoljno spreman zbog stomačnog virusa, nije imao opravdanje za lošu igru svoje ekipe:

-Mi nismo smeli ovo da dopustimo. Jesmo mlada ekipa ali pred našom publikom morali smo da igramo mnogo bolje. Jeste da su tu i povrede, stomačni virus I povrede, ali požrtvovanje nesme da bude na ovom nivou. Nismo odigrali kako treba, početak utakmice dobar, jedino dobro što smo odigrali je treća četvrtina, to je bio taj naš neki povratak, ali nismo uspeli da se izborimo do kraja.

Trener Vladimir Lučić je i samoj najavi utakmice nagovestio da može doći do pada u igri, posle onakve utakmice sa Partizanom:

-Ovo se dešava i ovo je u sportu neizbežno. Pokušao sam da motivišem moje igače ali bezuspešno. Bili smo malo bolešljivi, ali to nije opravdanje za neborbenost. Idemo dalje, imamo dva dana da se oporavimo i čekamo Dinamik u Velikom parku.

Utakmica Sloboda- Dinamik igra se u nedelju 19 maja u Velikom parku od 17 časova.