Pocetna Košarka Partizan se namučio

Partizan se namučio

109
0

U okviru 5 kola Superlige Srbije košarkaši Slobode su na svom terenu izgubili od beogradskog Partizana sa 62: 84 (15:20, 12:18, 18:16, 17:30).

U listu strelaca za Slobodu upisali su se Simić 8, Otašević 4, Trajković 6, Marić 14, Đorđević 2, Ćubić 9, Krstić 4, Paunović 4, Nikolić 5, Tadić 6, a za Partizan Janković 8, Trifunović 3, Pušica 12, Marinković 5, Jaramaz 9, Pecarski 11, Zagorac 4, Janković 7, Gagić 10 i Nikolić 15.

Pune dve i pola treće četvrtine mladi košarkaši Slobode bili su dostojan protivnik favoritu i lideru iz Beograda. Smelo i hrabro suprostavili su se crno belima sve do rezultata 42:44, a potom kao da su se uplašili od mogućnosti da naprave iznenađenje, stali su. Gosti su to znalački umeli da iskoriste, uspostave svoj ritam i do kraja lagano i sasvim zasuženo slave ubedljivu pobedu.

Posle utakmice Aleksej Nikolić plejmeker Partizana je priznao da nisu pružili blistavu partiju:

-Započeli smo meč onako kako smo se dogovorili u svlačionici, ali smo onda Slobodi u nekim situacijama dozvolili da se razigra u napadu. Bila je ovo teža utakmica za nas jer su naši domaćini bili spremni, igrali su jako, borbeno i u odbrani i u napadu, na šta im čestitam. Sa nekolio dobrih odbrana i kontranapada uspeli smo da iskontrolišemo utakmicu i zasluženo slavimo pobedu.

Trener Partizana Andrea Trinkijeri je čestitao Slobodi na dobroj i tvrdoj partiji:

-Dobro smo počeli utakmicu a onda smo izgubili koncentraciju u odbrani i u napadu i to nas je koštalo dve i po četvrtine. Malo smo se više mučili nego što je trebalo, na kraju smo pronašli petorku koja je bila efektivna u odbrani i zadnjih 12 minuta igrali onako kako je trebalo da igramo tokom čitave utakmice. Sloboda je igrala hrabro, čvrsto, atmosfera je bila sjajna, svaka čast.

Mladi Aleksa Ćubić košarkaš Slobode čestitajući protivniku na pobedi istakao je da je i njegova ekipa, uprkos porazu, zaslužila pohvale:

-Nekih 30 minuta igrali smo onako kako smo se dogovorili u svlačionici. Posle toga nismo uspeli da odgovorimo na njihovu čvrstinu I agresivnost, napravili su 20 poena razlike i zasluženo pobedili. Drago nam je što je cela hala bila ispunjena i nadamo se da će tako biti i dalje na našim utakmicama. Ovo je za nas mlade igrače bilo jedno ogromno iskustvo i samo možemo da poželimo da ovakvih utakmica bude što više.

Trener Slobode Vladimir Lučić naglašava da je ponosan na svoje mlade igrače:

-Odigrali smo tri četvrtine jako dobro i uspeli malo da namučimo Partizan. Posle toga je do izražaja došao kvalitet Partizana imali su I dosta više skokova od nas I to je I odlučilo pobednika. Zadovoljan sam igrom mojih mladih igrača nisu podlegli pritisku, stvarno je lepo videti Veliki park ispunjen skoro do poslednjeg mesta I to me raduje. Mi imamo još mnogo da radimo sa ovim mladim igračima. Čestitam Partizanu na pobedi i dobroj igri, publici na velikoj posećenosti a mojim momcima što su uspeli da održe neku neizvesnost u Velikom parku.