Pocetna Fudbal Bodovi otišli u Inđiju

Bodovi otišli u Inđiju

82
0

Prema očekivanju, fudbaleri Inđije su u 29. kolu Prve lige Srbije na Gradskom stadionu u Užicu savladali Slobodu rezultatom 0:2 (0:1).

Gosti su već u trećem minutu ostvarili rezultatsku prednost. Posle prodora Ivančevića, Bađi se odlično snašao i sa deset metara smestio loptu ispod prečke. Do kraja poluvremena Inđija je imala još nekoliko izglednih prilika, a najbolju nije iskoristio Dimitrijević u 40. minutu. Šutirao je iskosa sa 15 metara ali je stativa sačuvala mrežu golmana Cvijovića.

Ni u nastavku susreta Sloboda nije pronalazila mogućnost da ugrozi protivnički gol, da bi u 82. minutu prednost zeleno belih bila udvostručena. Cvetić je srušio Banjca, a glavni sudija David Marić iz Novog Sada, je bez dvoumljenja pokazao na belu tačku. Siguran izvođač jedanaesterca bio je Rogač.

Posle utakmice trener Inđije Srđan Blagojević imao je samo reči hvale za pravi fudbalski ambijent koji je vladao na stadionu u Užicu:

-Na žalost nije toliko često da imamo prilike da igramo pod reflektorima, na jednom ovako sjajnom stadionu pred publikom koja korektno bodri svoju ekipu. Zadovoljni smo zbog osvojena tri boda, kontrolisali smo utakmicu sve vreme, propustili smo možda priliku da je ranije rešimo, u jednom trenutku sam se pribojavao da možemo biti kažnjeni zbog toga, međutim momci su to priveli do kraja maksimalno odgovorno i profesionalno. Koliko mi je drago zbog naše pobede toliko mi je žao što je Sloboda u ovakvoj situaciji. Voleo bih da opstanu u ligi jer bih voleo da više bude ovakvih klubova i ovakvih ambijenata na kojima može da se igra i lep fudbal i da gledaoci uživaju kao što je to na stadionu Slobode.

Slobodan Dogandžić, trener Slobode čestitajući Inđiji na sasvim zasluženoj pobedi rekao:

-Inđija je bila bolja a mi nismo odigrali na nivou prethonih utakmica koje smo igrali kod kuće. Protivnik nam nije ni dozvolio da igramo bolje. Nisam zadovoljan igrom ali možda je ovo i neka mogućnost i realnost našeg igračkog kadra. Ovi naši igrači možda ne mogu bolje da igraju protiv bolje i kvalitetnije ekipe kao što je ekipa Inđije.