Pocetna Fudbal Nemamo šta da izgubimo

Nemamo šta da izgubimo

172
0

Posle nerešenog ishoda (3:3) u susretu sa Teleoptikom, fudbaleri Sloboda već u sredu na svom stadionu od 18 časova dočekuje trenutno trećeplasiranu ekipu Inđije.

Trener Slobode, Slobodan Dogandžić ističe da sam pogled na tabelu jasno govori da će utakmica biti veoma teška :

-Ekipa Inđije igra možda i najlepši fudbal u ligi. Svesni smo da nas očekuje težak zadatak obzirom da nama ništa drugo osim pobede ne predstoji. Da bismo to ostvarili moramo uložiti maksimum i snage i znanja. Ako pogledamo ovih nekoliko utakmica unazad, nismo zadovoljno brojem osvojenih bodova, ali jesmo formom i onim što su igrači pružili na terenu. – kaže trener Dogandžić i dodaje:

-Sigurno da smo zaslužili pobedu protiv Teleoptika, ali šta ćete, takav je fudbal. Moramo nastaviti u istom ritmu, potruditi se da igramo najbolje što u ovom trenutku možemo, a da li će to biti dovoljno za opstanak u ligi, videćemo. Što se tiče zdravstvene situacije igrača Vučković se oporavio i konkurisaće za najbolji sastav, ostali igrači su tu, nemamo kartone i bićemo kompletni. Sve dok postoje teoretske šanse za opstanak, nećemo se predati.

Ivan Petrović jedan od najiskusnijih u redovima Slobode, smatra da je utakmica protiv Teleoptika mogla da zadovolji fudbalske znalce:

-Užička publika dugo vremena nije videla ovako kvalitetnu utakmicu sa dosta golova. Dobro smo ušli u utakmicu, što je pokazalo i naše rano vođstvo, dali smo gol već u petom minutu. Igrali smo dobro prvih 20 minuta, usledio je pad u igri pa je protivnik do poluvremena preokrenuo rezultat. U drugom poluvremenu izašli smo na teren sa jasnim stavom da nemamo šta da izgubimo i da moramo da osvojimo sva tri boda. Usledio je period naše dobre igre gde smo mi preokrenuli rezultat, ali na kraju to nije bilo dovoljno za pobedu. Nedostatak iskustva i sreće, i izgubili smo dva boda koja su nam u ovom trenutku dosta značila za opstanak u ligi.

U naredne dve utakmice Sloboda najpre dočekuje Inđiju, a za vikend putuje u Čačak:

-Nemamo šta da izgubimo, na obe utakmice idemo na pobedu. U sredu nam dolazi odlična ekipa Inđije, znamo da će biti teška utakmica, ali ako ponovimo igru kao protiv Teleoptika, uz malo više agresije, siguran sam da ćemo doći do dobrog rezultata. Ne samo ovde protiv Inđije nego i u Čačku i u plej autu.