Pocetna Fudbal Bez pobednika

Bez pobednika

131
0

U 28. kolu Prve lige Srbije fudbaleri Slobode su u derbiju začelja, na svom terenu igrali nerešeno 3:3 (1:2) sa ekipom Teleoptika.

Dinamična, brza utakmica, sa puno golova, i dosta preokreta, ali na žalost i bitka bez pobednika na kraju. Užičani su poveli već u 4. minutu kada je Peralović uposlio Ilića kome je nije bilo teško da smesti loptu iza leđa nemoćnog Vukanića. Gosti golom Minića stižu do izjednačenja u 25. minutu. To kao da je bila inicijalna kapisla pa „optičari“ ubrzavaju ritam, i u 32. minutu stižu i do preokreta. Odbrana domaćih je pogrešila, sudija dosudio slobodan udarac. Sa ivice kaznenog prostora Kokir je šutirao a lopta je uspela da pronađe put pored živog zida i završi u mreži.

U drugom poluvremenu Partizanova filijala je ponovo popustila u 48. minutu pod naletom Užičana koji su igrali sve brže i agresivnije. Odličan centaršut Lazovića do mladog Đurića koji se upisao u listu strelaca. To kao da je dodatno dalo „krila“ domaćim fudbalerima koji su sa još više žara pokušavali da pronađu „rupu“ u odbrani gostujućeg tima. Napadač Slobode Vladimir Peralović doveo je ponovo svoj tim u vođstva u 58. minutu (3:2). Prevario je nekoliko igrača Teleoptika i sa 20 metara uputio projektil ka protivničkom golu, za šta je dobio buran aplauz sa tribina. Nisu se gosti predavali pa je Čermelj u 83. Minutu postavio i konačan rezutlat 3:3. Do kraja susreta Užičani nisu imali snage za novi preokret.

U narednom kolu Sloboda već u sredu 25. marta od 18 časova, dočekuje na svom stadionu ekipu Inđiju.