Pocetna Odbojka Važna pobeda Jedinstva

Važna pobeda Jedinstva

134
0

U 19. kolu Prve lige Srbije odbojkašice Jedinstva su na svom terernu slavile pobedu potiv Spartaka iz Ljiga maksimalnim rezultatom 3:0 (25:18, 25:23, 25:19).

Poene za Užičanke postigle su Živanović 10, Nenadić 5, Blomgren 17, Tripković 15, Marković 4 i Lazarević 4.

Posle utakmice trener Jedinsta Vlastimir Vasiljević zadovoljno je rekao:

-Nije bilo uopšte lako stići do pobede. Imali smo dva loma u drugom i trećem setu, gde smo u drugom gubili ali smo uspeli da se vratimo u igru. U trećem setu smo napravili ozbiljnu razliku ali smo svojim greškama dozvolili protivniku da se vrati u igru. Ušli smo u neizvesnu završnicu, ipak uspeli da se vratimo svom načinu igre i rešimo utakmicu u svoju korist.

Pobeda protiv Spartaka je veoma važna za odbojkašice Jedinstva:

-Ove sezone tri ekipe ispadaju iz Lige, mi smo bili treća ekipa na kraju tabele. Sa ovom pobedom Spartak je ostao ispod nas, imamo pet bodova više sa istim brojem  pobeda. Do kraja imaju još tri kola, morali bismo još negde da tražimo šansu za bodove. Spartak ima jednu utakmicu sa lakšim protivnikom na svom terenu sa Valjevom, koja je ispod nas i Spartaka, pa zbog toga ne smemo da kažemo da smo sto posto završili posao i osigurali opstanak u Ligi.

Odbojakšice Jedinstva dve naredne utakmice gostuju, najpre Takovu u Gornjem Milanovcu, a potom ekipi Vranja.