Pocetna Odbojka Nezaustavljiv Bane Nenadić

Nezaustavljiv Bane Nenadić

381
0

U 12. kolu Prve B lige odbojkaši Užica pobedili su na svom terenu ekipu Banata iz Vršca maksimalnim rezultatom 3:0 (25:17, 31:29, 25:20).

Poene za Užice postigli su Lekić 14, Nenadić 17, Derikonjić 1, Ignjatović 6, Lazić 15 i Radojičić 3.

Posle 72 minuta igre odbojkaši Užica su sasvim zasluženo slavili u derbiju gornjeg dela tabele. Užičani su bez većih problema stizali do poena protiv ni malo lakog protivnika.

Najviše uzubuđenja viđeno je u drugom setu kada su gosti u više navrata vodili, najpre sa 1:6, a potom i sa 8:15. Uspeli su Užičani da izjednače 19:19 a ptom se vodila divovska borba za svaki poena. U rezultatskoj klackalici, pri rezultatu 29:29, na servis liniju došao je Bane Nenadić i sa dva asa bukvalno zapečatio sudbinu Vrščana.

Odbojka Veljko LekicPosle utakmice mladi odbojkaš Užica Veljko Lekić je istakao da ni sami nisu očekivali ovako ubedljivu pobedu:

-Nismo očekivali, ali smo se potrudili da utakmicu dobijemo maksimalnim rezultatom. Prošlu utakmicu smo protiv Milanovca izgubili i bili smo baš psihički pali. Drugi set je bio stresan, oni su vodili, ali smo uspeli da pred našim navijačima ostvarimo ovu veoma važnu pobedu. Sigurno da nam je ova pobeda još draža ako uzmemo i da su u njihovim redovima igrala i naša dva bivša člana, Betić i Pavlović. Oni su nam dobri drugari, ali teren je nešto sasvim drugo. Očekujemo da u narednim godinama nastavimo pobednički niz.

Posle ovog kola Užičani su se učvrstili na trećem mestu Prve B lige i imaju dve pobede više od gostiju iz Vršca. U narednom kolu u Novoj Pazovi domaćin Mladost „ukrstiće koplja“ sa ekipom Užica. Utakmica se igra u nedelju 16. decembra sa početkom u 19,00 časova.