Košarkaši Slobode izgubili u Pirotu

359
0
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

U 14. kolu Druge košarkaške lige košarkaši Slobode su izgubili na gostovanju u Pirotu sa 85:59.

Već na početku utakmice domaći košarkaši su poveli sa 5:0 i najavili da će u nastavku oni biti ti koji će diktirati tempo. Malo nade za goste iz Užica u petom minutu doneo je Nikolić koji je bio siguran sa linije slobodnih bacanja za 10:9, ali su košarkaši Pirota brzo dodali „gas“ i stvorili dvocifrenu prednost (22:10). Do kraja susreta pobeda trenutno petoplasirane ekipe na tabeli,  više nije dolazila u pitanje.

U narednom kolu Užičani putuju u Aleksinac gde se sastaju sa domaćom ekipom Napredak Maksi.

PIROT- SLOBODA 85:59 (25:15, 18:22, 19:9, 23:13). Sportska dvorana Kej. Gledalaca: 500. Sudije: Radosavljević, Petković, Milosavljević.

PIROT: Vasić 3, Spasonov 8, Raičević 7, Filipović 3, Luković 2, Nenadić 20, Rašić 9, Pendić 7, Đorđević, Dragaš 2, Mladenović 14, Stojanović 10.

SLOBODA: Berbatović, Arnautović 7, Ćirić 16, Žunić 1, Otašević, Nikolić 17, Milisavljević, Temelkovski 1, Đokić 2, Jovanović 15