Pocetna Košarka Sloboda imala više želje

Sloboda imala više želje

214
0

U 17. kolu KLS košarkaši Slobode slavili su još jednu važnu pobedu, ovog puta na domaćem terenu protiv ekipe Dinamika rezultatom 88:80 (24:19, 20:13, 18:29, 26:19).

Koševe za Slobodu postigli su Crnić 2, Kadiri 10, Hristov 16, Branković 8, Marić 16, Lovet 27, Paunović 6 i Čomagić 3.

Posle dobre igre u prvom poluvremenu i odlaska na zasluženi odmor sa 12 poena prednosti, košarkaši Slobode su dozvolili gostima da se vrate u igru u uđu u uzbudljivu zavrsnicu. Ipak dva minuta pre kraja posle sigurnog izvođenja slobodnih bacanja kapitena Petra Marića Užičani vode sa 76:74. Usledila je trojka sjajnog Loveta za vođstvo od pet poena (79:74). Smirenom igrom do kraja domaći košarkaši su uspeli da ostvare još jednu važnu pobedu koja im teoretski obezbeđuje opstanak u KLS.

Posle utakmice kapiten Slobode Petar Marić se zahvalio publici na fenomenalnoj podršci:

-Pokazali smo da smo u odličnoj formi. Treniramo dosta dobro, puni smo samopouzdanja i nadamo se da ćemo nastaviti ovaj pobednički niz. Zahvalio bih se našim sjajnim navijačima, bili su nam vetar u leđa i pomogli da zabeležimo ovu veoma bitnu pobedu.

Kosarka KZN 2Košarkaš Dinamika Dušan Kutlešić, rođeni Užičanin i bivši igrač Slobode imao je samo reči hvale za svoj nekadašnji klub:

-Jako lepo je vratiti se ovde, Veliki park je jedan od najlepših terena u zemlji za igru, puna hala i sportsko navijanje, ono pravo košarkaško tako da je večeras bilo pravo uživanje igrati. Čestitke Slobodi na pobedi, igrali su agresivnije i bolje od nas i na kraju zasluženo slavili.

Trener Dinamika Vladimir Đokić je i sam nekada bio trener Slobode:

-Predivan ambijent i vruć teren. Pubilka sjajna, i zaista je lep osećaj ponovo biti u Užicu i igrati ovde i kao trener i kao igrač. Očekivali smo sve ovo, pokušali smo da se oporavimo od napornog puta u Sloveniju ali očigledno u tome nismo uspeli. Imali smo jako loš pristup igri na početku utakmice, uspeli u trećoj četvrtini da se vratimo, ali uz publiki I odličnu igru u završnici Sloboda je uspela da se odbrani. Mi smo igrali bez energije i želje, a tako ne može da se stigne do pobede.

Trener Slobode Vladimir Lučić je zadovoljno rekao:

-Imamo respekta prema protivniku, pribojavali smo se kako će sve ovo da izgleda bez Trajkovića, Otaševića, Simića, ali smo videli da možemo da igramo protiv Dinamika i na poluvreme otišli sa 12 poena prednosti. Kako je Dinamik počeo utakmicu slabo i bez energije, tako smo mi počeli treću četvrtinu. Igrači su  pomislili da je utakmica već gotova pa je došlo do opuštanja, a to je moglo da nas košta pobede. Na kraju smo uz zadnjih tri minuta rešili utakmicu u svoju korist. I da je Dinamik pobedio ne bi bilo nezasluženo. Hvala našim navijačima koji su umeli u pravom trenutku da nas podrže i “nose” do pobede.

U narednom kolu Sloboda gostuje u Novom Pazaru.