Pocetna Košarka Dekoncentracija u odbrani

Dekoncentracija u odbrani

226
0

U 13. kolu KLS košarkaši Slobode su izgubili na gostovanju u Zemunu od domaće Mladosti
rezultatom 89:83 (15:20, 19:19, 27:23, 28:21).

U listu strelaca upisali su se Novaković 10, Mikavica 4, Tadić 10, D. Tanasković 11,
Trifunovoić 12, N. Tanasković 6, Karadžić 5 i Dejvis 31 za Mladost, a za Slobodu Crnić 5,
Čomagić 21, Marić 14, Simić 17., Lovet 19, Paunović 6 i Kadiri 1.

U poslednji period utakmice Sloboda je ušla sa minimalnom prednošću 61:62, ali je domaćin konstantno pretio. U poslednjih deset minuta razigrao se Uroš Trifunović, pokrenuo je seriju od 9:0 i u samoj završnici, tri minuta i 38 sekundi pre kraja Lovret je pogodio za 80:77. Tada je Erik Dejvis vezao sedam poena što je bilo dovoljno da se slomi otpor Užičana.

Posle utakmice trener Slobode Vladimir Lučić je, čestitajući domaćinu na pobedi, istakao da neće tražiti alibi u povređenim igračima i umoru:

-Sve je tako kako jeste i mi tu ništa ne možemo promeniti. Činjenica je da smo odigrali jako loše utakmicu. Veliki broj promašenih zicera, posebno u prvom poluvremenu. Totalna
dekoncentracija u odbrani. Da li je to zbog umora, ili nečeg drugog, ostaje na nama da to
rešimo. Česitam još jednom Mladosti na pobedi, a mi imamo dva dana vremena da se
pripremimo za ponedeljak i gostovanje Borcu u Čačku.