Pocetna Košarka Simić srušio Dunav

Simić srušio Dunav

258
0

U sedmom kolu KLS lige košarkaši Slobode zabeležili su ubedljivu pobedu protiv Dunava iz Starih Banovaca 105:79 (12:21, 25:17, 32:23, 31:18).

Najefikasniji u redovima Slobodio bio je Stefan Simić sa 28 poena, a u listu strelaca upisali su se i Crnić 17, Kadiri 8, Trajković 14, Marić 14, Ćubić 3, Paunović 10 i Čomagić 17.

Bez povređenog kapitena Nikole Otaševića, Hristova koji se u četvrtom minutu utakmice povredio i Abramsa kome su se zahvalili na saradnji, košarkaši Slobode su u Velikom parku slavili ubedljivu pobedu. Ubedljivo najbolji pojedinac na utakmici bio je Stefan Simić koji je borbeno i angažovano predvodio svoju ekipu do konačne pobede.

Posle izjednačene igre u prvom poluvremnu, domaći košarkaši su u nastavku pojačali ritam, preciznim šutevima i borbenom igrom u odbrani, nanizali prednost od 13 poena. Stečenu prednost do kraja susreta samo su povećavali.

KK Sloboda 4Posle utakmice košarkaš Dunava Bogdan Dragović je čestitao domaćinu na zasluženoj pobedi i naglasio:

-Dobro smo ušli u utakmicu, dobro se držali prvo poluvreme a onda je popustila koncentracija.Mlada smo ekipa i to tako ide! Učimo i valjda ćemo u narednim kolima uspeti da ispravimo greške.-

Košarkaš Slobode Savo Trajković kaže da je njima ova pobeda bila neophodna:

-Od početka sezone nismo zabeležili pobedu u Velikom parku, pa smo imali veliki pritisak pred ovaj susret. Uspeli smo nekom našom energijom, kontrolom u reketu i rezonskim završecima, da napravimo dobru razliku i na kraju slavimo ubedljivu pobedu.

KK Sloboda 5Trener Dunava, Mitar Ašćerić priznaje da u drugom poluvremenu njegova ekipa uopšte nije postojala na terenu:

-Vladao je potpuni haos u našoj igri. Ni u odbrani ni u napadu ništa nismo uradili od onog što smo se dogovorili. Čak ne mogu da budem zadovoljan ni sa prvim poluvremenom, jer sve ono što smo radili i za šta smo se spremali nismo uspeli da materijalizujemo.

Na drugoj strani trener Slobode Vladimir Lučić imao je razlog da se raduje:

-Ogroman pritisak smo nosili do ove utakmice. Ovo je prva pobeda na domaćem terenu i radujem se što smo konačno uspeli da obradujemo naše navijače. U prvom poluvremenu igrali smo nerovozno. Osećao se taj pritisak, zatim jako nezgodna povreda Hristova, što je doprinelo da u i u drugo poluvreme uđemo malo bojažljivo. Nekoliko dobrih odbrana i kontranapada doveli su nas do desetak razlike a potom i do konačne pobede.

U narednom kolu Sloboda gostuje u Pančevu gde se sastaje sa domaćim Tamišom.